Vzniká nové občianske politické hnutie

Autor: Daniel Marko | 21.6.2011 o 23:35 | (upravené 12.7.2011 o 15:25) Karma článku: 6,30 | Prečítané:  850x

Čo sú hlavné záujmy občanov v tomto hnutí? 1. Rozhodovať o svojej krajine sami – zaviesť priamu občiansku demokraciu a navrhnúť novú, občiansku ústavu – vytvorenú priamo ľuďmi a pre ľudí. 2. Oživiť sebestačné hospodárstvo a domácu produkciu tak, aby zabezpečila všetky základné životné potreby svojich občanov – bez závislosti na zahraničných dodávateľoch, zahraničných peniazoch a v neposlednom rade aj zahraničných zamestnávateľoch.

Hnutie "Priama občianska demokracia" existuje všade, kde občania riešia budúcnosť svojej krajiny a svojich detí PRIAMO, bez nutnosti zastupiteľa. Nezávislé, slobodné diskusie, zdroje, hlasovania a online chat spojené s cieľmi tohto hnutia nájdete aj na verejnej Facebook skupine: NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

Čo vedie ľudí, podľa môjho poznania a prieskumov, k nutnosti využitia svojho ústavného práva, zúčastniť sa na štátnej moci priamo, bez zastupiteľa?

Pri dnešnom nastavení peňažného systému sa peniaze dostávajú iba do takzvaných „ziskových aktivít". Súkromné banky, investori a vôbec všetci vydavatelia peňazí so súkromnými záujmami, ovládli rozhodovanie o tom, kam potečú peniaze. Ovládajú všetky peniaze - vrátane súkromných úverov, štátnych rozpočtov a  fondov. Sprivatizovali si cez peniaze štátny systém, ktorý mal pôvodne patriť  ľuďom. Veľké bankové rodiny vlastnené oligarchiou a európskymi monarchami určujú, ktoré projekty a práce sú správne a iba tie podporia - lebo im prinášajú zisk a zvyšujú ich moc. Ich jedovaté úvery zadlžujú celé krajiny a ich obyvatelia boli vtiahnutí do otroctva cez inštitúcie a firmy, ktoré slúžili finančníkom a mali od nich dostatok prostriedkov na tie „správne činnosti". Iba firmy s dobrými vzťahmi s „bankstermi" a finančnou oligarchiou mali dostatok finančného kapitálu na vytváranie takzvaných „zamestnaní".  Krajiny Európy boli nútené postupne odovzdávať majetok svojich krajín bez boja v divokých privatizáciách. Bankárov a ich politikov nezaujíma to, čo by bolo užitočné pre milióny chudákov občanov. Dnes nám tu už niet čo vziať, nepotrebujú nás takmer na nič - iba zopár služieb a transfer pre nich podstatných tovarov. Všetko, čo potrebujeme pre život, sa strategicky roztrúsilo po celej Európe a čo sa neskazí pri preprave, to sa vyrába v otrokárskej Ázii. Nie je už dôvod vytvárať aktivity tam, kde to majú plne pod kontrolou - všetky krajiny Európy majú zdecimovanú sebestačnosť a stačí ich občanov iba držať „zagule". Globalizácia zabezpečuje úzku špecializáciu krajiny len na určité služby a tovary. Nepotrebujú zamestnávať a vyrábať to isté vo viacerých krajinách. V globalizovanom svete preto nebude dosť zamestnaní a jobov pre všetkých. Nie že by nebolo dosť užitočnej práce pre ľudí, ale nebude dosť dôvodov pre vládnucich bankárov, aby vytvárali aktivity a vrážali peniaze do obyčajných občanov a ich potrieb. Kým ich k tomu obyčajní občania neprinútia.

Čo sú hlavné záujmy občanov v tomto hnutí?

1. Rozhodovať o svojej krajine sami – zaviesť priamu občiansku demokraciu a navrhnúť novú, občiansku ústavu – vytvorenú priamo ľuďmi a pre ľudí.

2. Oživiť sebestačné hospodárstvo a domácu produkciu tak, aby zabezpečila všetky základné životné potreby svojich občanov – bez závislosti na zahraničných dodávateľoch, zahraničných peniazoch a v neposlednom rade aj zahraničných zamestnávateľoch.

Už dnes by náš štát a verejné inštitúcie boli schopné zabezpečiť z domácich zdrojov dostatok potravín, vody, prístrešia, energie, dôstojného života a zdravotnej starostlivosti pre všetkých občanov, bez nutnosti pracovať v nezmyselných zamestnaniach - ničiacich rodiny, ľudské životy a planétu - a ktorých bude aj tak stále menej. Nepotrebujeme na to eurá ani zahraničný kapitál - stačí, aby sme získali znovu moc nad našou vlastnou krajinou. Stačí, ak štát a politici znovu začnú slúžiť potrebám ľudí a nie kapitálu. Žiadna ľavica ani pravica, žiadny -izmus - jednoducho dať všetkým ľuďom skutočné právo na svoj názor, život a základné životné potreby - bez otroctva!

Diskusie, zdroje, hlasovania a online chat nájdete na Facebook skupine: NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.

SVET

Najvyšší kostol na svete ohrozuje ľudský moč

Ľudí neodrádza polícia ani vysoké pokuty.


Už ste čítali?