Môže priama demokracia zabíjať?

Autor: Daniel Marko | 4.10.2011 o 10:30 | (upravené 7.10.2011 o 15:23) Karma článku: 5,85 | Prečítané:  553x

Často počúvam - „zmanipulované davy by mohli odhlasovať niečo katastrofické - napríklad elimináciu niektorého etnika". Avšak pýtam sa - kde máme záruku, že práve politici neschvália „niečo katastrofické" alebo „neľudské"? - Napríklad odovzdanie našej krajiny súkromným finančníkom? Alebo deportácie? Prečo veriť viac 150-im skur-ompovaným, kúpeným politikom, že vás nepodrazia skôr, ako niekoľko tisíc normálnych ľudí - presne takých akých máte okolo seba? Kto posielal ľudí do vojen, do koncentračných táborov, kto nariaďoval genocídu? Boli to práve politici a moc peňazí bankárov, ktorí ich majú totálne v moci.

Dlho nad tým rozmýšlam, že ako sa pretvoriť z "obetí" Systému späť na "aktérov" spoločenského života. Ako znovu budovať sebavedomie v občanovi, že "I CAN" - vybudovať znovu slovenskú "Verejnosť".

Najschodnejšia cesta sa mi javí budovať nástroje skutočnej - teda PRIAMEJ demokracie. Bez sprostredkovateľov a korumpujúcich medzičlánkov v podobe "poslancov", miestnych "zastupiteľstiev" a iných vyvolených "odborníkov" - a dokonca aj bez vyvolených orgánov a "výborov", ktoré akože sú "volené" ľuďmi priamo. Iba PRIAME:

Občan >> Rozhodnutie

- pre všetkých, vždy, trvalo, o všetkom.

Žiadne "špeciálne prípady", "príliš odborné" témy - odborníci majú povinnosť vysvetliť svoje návrhy do zrozumiteľných dôsledkov pre občana! Ak to nevedia vysvetliť, nemajú ŽIADNE legitímne právo konať proti vôli občanov - aj keby sme si odhlasovali odchod na Mars! - Alebo nie?


Potrebujeme online hlasovanie o všetkom a pre všetkých - o rozpočtoch, o obstarávaniach, o správcoch, odvolávať, schvaľovať - normálni ľudia. Potrebujeme trvalý a časovo neobmedzený, otvorený hlasovací portál pre kohokoľvek, kto má občianstvo - priame hlasovanie ľudí z obcí aj štátu. Nezničiteľný, nemanipulovateľný, v najvyššej možnej triede bezpečnosti. Keď to ide „bezpečne" a overiteľne s bankovými prevodmi, musí to ísť aj s otázkou „áno, nie"!

Kto je viac pod korupčným tlakom - 150 politikov, alebo VY sám a normálni ľudia okolo vás?? Slovenskí občania, ktorí sa CHCÚ zapojiť do spoločenského života - teda slovenská verejnosť - to nie sú hordy „pomiatnutých fašistov", „lenivých sebcov" a „nezodpovedných anarchistov" - sú to ľudia presne AKO VY, vaši priatelia, vaši susedia, vaši kolegovia. Nenechajme sa manipulovať k občianskej xenofóbii - že hneď vedľa v dome budú hlasovať na Internete proti vám „bubáci", „vrahovia" a „mimozemšťania"!
Ak aj majú vzniknúť trvalejšie „princípy" základných ľudských práv, pravidiel hlasovania - ako nárazník proti vrtkavej „verejnej mienke" - aj tu treba začať základným dokumentom - s novou občianskou ústavou, kde dostane priestor na vyjadrenia každý a bez rozdielu, kto sa chce zúčastniť na spoločenskom rozhodovaní. A legitímne budú všetky otázky - aj tie, ktoré sa nepáčia dnešným mocipánom:

  • Akú menu chceme?
  • Môžu banky vytvárať nekryté peniaze?
  • Aké úroky sú legitímne? Sú vôbec etické?
  • Kto riadi Národnú banku Slovenska a čo má robiť?
  • Chceme sa nechať riadiť Európskou úniou?
  • Kto má vlastniť prírodné zdroje Slovenska?
  • Chceme mať bezplatné zdravotníctvo a školstvo vo svojich rukách?
  • Chceme nepodmienené zabezpečenie základných životných potrieb - základný príjem?
  • Chceme verejno prospešné podniky?
  • Chceme privatizovať a predávať národné zdroje?


Na všetky tieto otázky má KAŽDÝ občan legitímne právo odpovedať sám, PRIAMO ZA SEBA!!!

NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?