Smrť a znovuzrodenie civilizácie ľudí

Autor: Daniel Marko | 8.11.2012 o 23:36 | (upravené 8.11.2012 o 23:59) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  421x

Myslím, že taktiež svet ľudí ako organizmus čelí dramatickému prírodnému fenoménu - cyklickej smrti a znovuzrodeniu. Podľa evolučných biológov tento nekompromisný evolučný princíp nastoľuje vládu vtedy, keď rakovinou a parazitmi prežraté telo jedinca už nie je možné efektívne ďalej opravovať samoliečením.

V prírode smrť nie je iba zlo a bolesť. Je to naprogramovaný a potrebný zánik starého, kedy všetky funkcie, ktoré slúžili pôvodne úžitku celého organizmu, už neslúžia jeho prospechu, ale živia nepotrebných a neoddeliteľných príživníkov a nezastaviteľné bujnenie nefunkčného tkaniva. Vtedy príroda nastoľuje v každom živočíšnom druhu smrť organizmu. Avšak už vtedy musí byť pripravený zárodok na jeho nové vybudovanie - na základe nepoškodených genetických plánov - dokonca aktom lásky spojených z dvoch rôznych organizmov, aby predišla kopírovaniu poškodených častí genómu.
Dnes sú v našej spoločnosti parazity oligarchie a rakovinové bujnenie peňažného systému zakorenené tak hlboko v politicko mocenskom Systéme, že ho už nebude možné nijak efektívne "opraviť". Organizmu ľudskej spoločnosti nezostáva nič iné, ako vyčkať na svoj zánik a úplný rozklad a byť pripravený na znovuzrodenie - s čistými a pôvodnými princípmi života ľudí a ich spolunažívania so všetkým živým.
Avšak nezúfajte - každý z nás, ľudí, sa môže stať novou, čistou bunkou tohoto organizmu, ak sa navráti ku podstate svojej existencie - k princípom jednoty a neoddeliteľnosti od života ostatných ľudí - k pochopeniu jednoty s prírodou a celou Zemou - teda k princípom lásky a jednoty.
A preto úprimne a bez pátosu chcem šíriť tento symbol, ako princíp znovuzrodenia nového ľudstva - ♥
Kto žije srdcom, ten rozumie...;)

Venované novému človeku, ktorý sa zrodil dnes ráno... gratulujem Ľubo a Veronika;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.

BLOG LUCIE NICHOLSONOVEJ

Vážny má vážne auto. Za vaše

Vo funkcii šéfa Sociálnej poisťovne sa ešte poriadne ani neohrial a už si doprial vážne auto. Nie za svoje.


Už ste čítali?