Vzniklo hnutie novej ekonomiky

Autor: Daniel Marko | 16.2.2011 o 10:25 | (upravené 14.7.2011 o 13:44) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  1439x

Vznikla nová komunikačná platforma, ktorá sa dá nazvať spontánnym hnutím, ako odborníkov, tak aj nadšených laikov. Spoločenské hnutie zdola však žiadni politici ani sponzori nezakladajú ako organizáciu. Hnutia zdola spravidla vznikajú nezávislo, ako spoločenský potenciál a diskusia, na základe nespokojnosti občanov s existujúcim stavom spoločnosti. V tomto prípade ide o základnú a najkritickejšiu sťažnosť občanov - nespokojnosť s amorálnym ekonomickým systémom, ktorý prestal slúžiť spoločenskému prospechu - teda nám všetkým.

Hnutie novej ekonomiky je v prvom rade komunikačná platforma, určená na diskusiu za konkrétnym cieľom:

Definovať nové myšlienky, koncepty a stratégie pre ekonomiku, peňažný systém, prírodné zdroje a riadenie štátu tak, aby slúžili primárne občanom a dlhodobo tiež prospechu národa a ľudstva ako celku.

Mnohí ekonómovia, okrem iných aj známy kritik prof. Peter Staněk otvorene deklarujú, že staré pravidlá ekonomických teórií už neplatia a je potrebné ich re-definovať nanovo, v súvislostiach oveľa širších, zahrňujúcich zásadné aspekty novej doby. Počas minulého roka 2010 sa začali nepravidelne a neformálne stretávať a diskutovať viacerí odborníci, aktivisti, zástupcovia združení, ako aj nadšení laici. Prebiehali mnohé mailové aj živé diskusie o budúcnosti ekonomiky a spoločnosti ako celku. Mnohé z týchto myšlienok je možné deklarovať ako alternatívne ekonomické teórie, ktoré integrujú existujúce teórie a zásadné nové hypotézy z posledných rokov globálnej ekonomickej krízy. Ekonomika v časoch globalizácie ako systém občanov, rodín, komunít, národov, štátov a nadnárodných oligarchov vyžaduje nové celostné prístupy. Zisťujeme, že pravidlá "starej hry" s peniazmi, národnými ekonomikami, zdrojmi, privatizáciami a budúcnosťou našich detí boli zásadne porušované, prekrútené ad-absurdum a jej hlavný protagonista - občan - bol okradnutý a podvedený. Nové pravidlá vznikajú práve teraz a my, ako „akcionári" našej občianskej spoločnosti, máme jedinečnú šancu zjednotiť svoj zdravý rozum, potenciál a právo "akcionára" štátu na účasť pri definícii a implementácii týchto nových pravidiel.

Ako môžete podporiť túto iniciatívu??

Facebook:
Stačí, ak kliknete „Páči sa mi to" na našj stránke na Facebooku:

Diskusie, zdroje, hlasovania a online chat nájdete na Facebook skupine: NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

Ak podporíte túto iniciatívu na Facebooku tlačítkom "Páči sa mi to"- môžete si na stránkach skupiny ZDARMA stiahnuť knihu "Veľká príručka na oslobodenie", ktorá je inak bežne v predaji za 8,80EUR

Nepovažujem sa ani za organizátora ani za oficiálneho zástupcu tohoto hnutia, nakoľko ide o spontánnu občiansku a odbornú aktivitu desiatok (zatiaľ) slobodne komunikujúcich občanov, bez akejkoľvek formalizovanej organizačnej štruktúry. Každý zo sympatizantov na Facebooku, ako aj aktívni účastníci v mailovej diskusii majú rovnaké práva a možnosti rozširovať ako aj definovať toto hnutie prostredníctvom svojich vlastných slobodných myšlienok a svojich interpretácií.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?