Náklady na ľudskú existenciu

Autor: Daniel Marko | 16.2.2011 o 23:20 | (upravené 14.7.2011 o 13:54) Karma článku: 3,16 | Prečítané:  531x

Verím, že každý človek na Zemi má právo na nepodmienené ohodnotenie univerzálnej užitočnosti svojej ľudskej existencie, ako je to v idei "Základného príjmu". Podľa mňa aj cigán, Vietnamec, mentálne postihnutý, ako aj státisíce nezamestnaných spoluobčanov, rovnako ako aj pasívni filozofi, spisovatelia, básnici, slobodní umelci, deti a matky na materskej dovolenke, ale aj obyčajní lenivci - majú užitočnosť pre túto spoločnosť a celú ľudskú civilizáciu.

Uznávam, možno majú nezarábajúci spoluobčania ťažko merateľný prínos, v debilnom ekonomickom hodnotení - v schopnosti "zaráb(ov)ať peniaze" v dnešnom diktáte globálnych finančných oligarchov. Avšak uznávam právo na nepodmienené ohodnotenie UNIVERZÁLNEJ UŽITOČNOSTI ľudskej existencie. Nie ponižujúce sociálne dávky, aby nemuseli rabovať - ale skutočne rovnocenné a prijateľné zabezpečenie dôstojného života - aj bez zamestnania. To je výzva najbližších desaťročí, kedy si obce, komunity a štáty budú musieť vyriešiť technologickú nezamestnanosť aj tu v Európe. Alebo - ich všetkých nepotrebujeme, lebo "nezarábovajú"?

Ako je možné, že užitočnej práce, ktorú môžeme spraviť my ľudia pre seba navzájom, je takpovedziac neobmedzene - len nejako stále nie je dosť tých správnych peňazí, ktoré by to vedeli zaplatiť?

Prečo dnešné peniaze nezaujíma skutočná užitočnosť ich aplikácie pre ľudí?

Diskusie, zdroje, hlasovania a online chat nájdete na Facebook skupine: NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade stále pracujú.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.


Už ste čítali?