5 zásadných zmien pre oslobodenie spoločnosti

Autor: Daniel Marko | 10.5.2011 o 23:47 | (upravené 14.7.2011 o 13:46) Karma článku: 10,85 | Prečítané:  1473x

Dnešná spoločnosť má praktický problém s naplnením svojich základných ideálov humanizmu. Aby sa naplnili všeobecne deklarované základné ľudské práva, je nutné zabezpečiť taktiež reálny nárok občanov na zabezpečenie základných, "život-podmieňujúcich" potrieb - jedla, vody, tepla a prístrešia - a to bez potreby špeciálnych "kupónov na život", zvaných peniaze.  Je verejným tajomstvom všetkých ekonómov, štátnych peňažníkov a politikov, že skutočná tvorba peňazí je dnes plne v rukách súkromných záujmových skupín a nie občianskej spoločnosti. Drvivá väčšina peňazí je dnes v EÚ aj v celom západnom svete vytvorená a hlavne dokonale ovládaná súkromnými bankami - nie Európskou centrálnou bankou a už vôbec nie občianskymi záujmami. Zmenu by mohlo zabezpečiť 5 zásadných reforiem v peňažnej politike, zabezpečujúcich základné sociálne záruky v spoločnosti, vrátane konceptu základného nepodmieneného príjmu.

Slobodné právo na čistú voduSlobodné právo na čistú vodu

Vychádzam z predpokladu, že naša civilizácia má všetky technológie a prostriedky na to, aby zabezpečila jedlo, vodu, teplo a prístrešie pre všetkých obyvateľov planéty, priamo na mieste ich bydliska - teda bez nutnosti zapojenia sa do centrálnych sietí, na ktorých by boli trvalo závislí. Stačí na to pár percent reálnej produkcie ekonomík a 2-3% pracujúcich, aby to zabezpečili - pre nás všetkých.

Príklad - prevratný projekt "Earthship", ako si vybudovať vlastnými rukami ekologický dom, prevažne z recyklovaných materiálov a hliny, ktorý nepotrebuje kúrenie, žiadne externé siete, má vlastné zdroje vody, elektrickej energie, produkuje potraviny a stojí zlomok bežného domu:

Ďalší príklad technológie - ako dodávať pitnú vodu za pár euro - kdekoľvek, bez vodární:

 

Ak prestanú ľudia vnímať zarábanie peňazí, ako život podmieňujúcu nutnosť - budú slobodní a nebudú zďaleka trpieť chorou potrebou tvoriť zisk, nebudú sa okrádať a vzájomne zdierať, len aby splatili svoje dlhy a vyplatili sa z denne obnovovaného otroctva Systému. Ak sa ľudia nebudú báť o svoje holé prežitie - slobodne sa môžu rozhodnúť nezarábať peniaze. Následne sa budú zaoberať tým, čo ich skutočne naplňuje a dáva im pocit užitočnosti - hraním sa s deťmi, prípravou dobrého jedla, stretávaním sa s blízkymi a vymýšľaním krásnej budúcnosti pre všetkých.

Ja som si slobodne nevybral, že musím platiť za pôdu, vodu, jedlo a energie, ktoré tu boli od boha. Niekto nám zobral naše prirodzené práva a snaží sa nám nahovoriť, že vraj musíme o ne bojovať medzi sebou a stále rýchlejšie a efektívnejšie.

Verím, že je nutné zmeniť zásadné veci v Systéme - politicko-ekonomickom. Áno, môže sa to dotknúť rôznych ľudí aj profesií - aj bankárov, aj finančníkov aj politikov:

1. Vrátiť vydávanie peňazí do rúk zvrchovaným štátom.
2. Rozhodovanie o použití peňazí /štátny rozpočet a detailné projekty/ vrátiť do rúk ĽUDÍ - peniaze sú NAŠE - patria občanom.
3. Zamedziť možnosti neopodstatnenej kumulácie bohatstva v rukách jednotlivcov a vyhlásiť požičiavanie za úrok ako úžerníctvo podľa zákona a hriech podľa náboženstva.
4. Vrátiť všetky prírodné zdroje, pôdu a nerastné suroviny, teda všetko, čo tu je "od boha" - späť BOHU (prírode) - ako kolektívne vlastníctvo všetkých živých tvorov na zemi - následne každý si môže "požičať" iba toľko, koľko potrebuje na svoj život alebo život svojej komunity tak, aby zanechal dosť aj pre ďalšie generácie.

5. Zabezpečiť všetky základné "život-zabezpečujúce" potreby, bez nutnosti "zarobiť peniaze".

Tak toto by som si prial pre seba a snáď aj pre všetkých ľudí a živé bytosti - myslím si, že dnešný stav spoločnosti, sme si všetci vedome a slobodne nevybrali. Môžeme si priať zmenu?

Ak si prajete zmenu, navštívte skupinu občianskeho hnutia na Faceboooku: NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?