Vzniká nové občianske politické hnutie

Autor: Daniel Marko | 21.6.2011 o 23:35 | (upravené 12.7.2011 o 15:25) Karma článku: 6,30 | Prečítané:  893x

Čo sú hlavné záujmy občanov v tomto hnutí? 1. Rozhodovať o svojej krajine sami – zaviesť priamu občiansku demokraciu a navrhnúť novú, občiansku ústavu – vytvorenú priamo ľuďmi a pre ľudí. 2. Oživiť sebestačné hospodárstvo a domácu produkciu tak, aby zabezpečila všetky základné životné potreby svojich občanov – bez závislosti na zahraničných dodávateľoch, zahraničných peniazoch a v neposlednom rade aj zahraničných zamestnávateľoch.

Hnutie "Priama občianska demokracia" existuje všade, kde občania riešia budúcnosť svojej krajiny a svojich detí PRIAMO, bez nutnosti zastupiteľa. Nezávislé, slobodné diskusie, zdroje, hlasovania a online chat spojené s cieľmi tohto hnutia nájdete aj na verejnej Facebook skupine: NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

Čo vedie ľudí, podľa môjho poznania a prieskumov, k nutnosti využitia svojho ústavného práva, zúčastniť sa na štátnej moci priamo, bez zastupiteľa?

Pri dnešnom nastavení peňažného systému sa peniaze dostávajú iba do takzvaných „ziskových aktivít". Súkromné banky, investori a vôbec všetci vydavatelia peňazí so súkromnými záujmami, ovládli rozhodovanie o tom, kam potečú peniaze. Ovládajú všetky peniaze - vrátane súkromných úverov, štátnych rozpočtov a  fondov. Sprivatizovali si cez peniaze štátny systém, ktorý mal pôvodne patriť  ľuďom. Veľké bankové rodiny vlastnené oligarchiou a európskymi monarchami určujú, ktoré projekty a práce sú správne a iba tie podporia - lebo im prinášajú zisk a zvyšujú ich moc. Ich jedovaté úvery zadlžujú celé krajiny a ich obyvatelia boli vtiahnutí do otroctva cez inštitúcie a firmy, ktoré slúžili finančníkom a mali od nich dostatok prostriedkov na tie „správne činnosti". Iba firmy s dobrými vzťahmi s „bankstermi" a finančnou oligarchiou mali dostatok finančného kapitálu na vytváranie takzvaných „zamestnaní".  Krajiny Európy boli nútené postupne odovzdávať majetok svojich krajín bez boja v divokých privatizáciách. Bankárov a ich politikov nezaujíma to, čo by bolo užitočné pre milióny chudákov občanov. Dnes nám tu už niet čo vziať, nepotrebujú nás takmer na nič - iba zopár služieb a transfer pre nich podstatných tovarov. Všetko, čo potrebujeme pre život, sa strategicky roztrúsilo po celej Európe a čo sa neskazí pri preprave, to sa vyrába v otrokárskej Ázii. Nie je už dôvod vytvárať aktivity tam, kde to majú plne pod kontrolou - všetky krajiny Európy majú zdecimovanú sebestačnosť a stačí ich občanov iba držať „zagule". Globalizácia zabezpečuje úzku špecializáciu krajiny len na určité služby a tovary. Nepotrebujú zamestnávať a vyrábať to isté vo viacerých krajinách. V globalizovanom svete preto nebude dosť zamestnaní a jobov pre všetkých. Nie že by nebolo dosť užitočnej práce pre ľudí, ale nebude dosť dôvodov pre vládnucich bankárov, aby vytvárali aktivity a vrážali peniaze do obyčajných občanov a ich potrieb. Kým ich k tomu obyčajní občania neprinútia.

Čo sú hlavné záujmy občanov v tomto hnutí?

1. Rozhodovať o svojej krajine sami – zaviesť priamu občiansku demokraciu a navrhnúť novú, občiansku ústavu – vytvorenú priamo ľuďmi a pre ľudí.

2. Oživiť sebestačné hospodárstvo a domácu produkciu tak, aby zabezpečila všetky základné životné potreby svojich občanov – bez závislosti na zahraničných dodávateľoch, zahraničných peniazoch a v neposlednom rade aj zahraničných zamestnávateľoch.

Už dnes by náš štát a verejné inštitúcie boli schopné zabezpečiť z domácich zdrojov dostatok potravín, vody, prístrešia, energie, dôstojného života a zdravotnej starostlivosti pre všetkých občanov, bez nutnosti pracovať v nezmyselných zamestnaniach - ničiacich rodiny, ľudské životy a planétu - a ktorých bude aj tak stále menej. Nepotrebujeme na to eurá ani zahraničný kapitál - stačí, aby sme získali znovu moc nad našou vlastnou krajinou. Stačí, ak štát a politici znovu začnú slúžiť potrebám ľudí a nie kapitálu. Žiadna ľavica ani pravica, žiadny -izmus - jednoducho dať všetkým ľuďom skutočné právo na svoj názor, život a základné životné potreby - bez otroctva!

Diskusie, zdroje, hlasovania a online chat nájdete na Facebook skupine: NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?