Stádo sprostých oviec

Autor: Daniel Marko | 6.7.2011 o 21:54 | (upravené 6.7.2011 o 22:22) Karma článku: 5,13 | Prečítané:  769x

Mnohí kritici názorov verejnosti radi označujú právoplatných občanov tohoto štátu za "stádo hlúpych oviec", ktoré potrebujú "múdrych pastierov", aby ich viedli k šťastnej budúcnosti. Bežný občan vraj nevie, čo je pre neho dobré a preto musí zásadné rozhodnutia o chode štátu prenechať "odborníkom", ktorí ho zastúpia - teda poslancom. Povedzte si však sami za seba - nemáte určite schopnosti pochopiť, aké výhody a nevýhody má prijatý zákon a opatrenie vlády? Nemáte snáď na to nárok, ako akcionár tohoto skorumpovaného podniku, aby vám to vysvetlili osvietení politici do dôsledkov pre vás, pre občana?

Mnohí radi označujú právoplatných občanov tohoto štátu za "stádo sprostých oviec". Ja si však myslím za seba, že viem veľmi presne čo chcem a čo nie, ak sa mi to vysvetlí do dôsledkov. Nech teda dajú tomu "stádu" rozhodnúť, či sa chcú zbaviť teplární, ktoré vyhrievajú ich obydlia! Či budú takí sprostí, aj keď im to múdro vysvetlí táto vláda! Dajte "stádu" rozhodnúť, či chcú podporiť Grécko! Kedy sa Mikloš toho stáda spýtal, či si môže v ich mene zobrať každý rok pôžičku na svoje "vládnutie" v hodnotách miliárd EUR?
Nech sú ľudia akýkoľvek, je to ICH štát, majú právo rozhodovať SAMI čo je pre nich dobré! Ak sa zapojí čo i len 1.000 občanov do diskusie o tom, čo chcú - tak ako na Islande, kde sa uzákoňuje občianska ústava - bude to oveľa lepšie vystihovať vôľu a záujmy ľudí ako bandy politikov zastupujúcich iba záujmy finančnej mafie. Tisíc názorov občanov sú lepšie ako jeden názor politickej strany. Hnutie Priamej občianskej demokracie NIE JE klasickou politickou stranou - nemá svoje vedenie ani odborníkov prevyšujúcich názory občanov. Hnutie je o PRIAMEJ demokracii - všetky jeho kroky a zámery budú predmetom verejnej diskusie všetkých občanov, ktorí o to prejavia záujem. Som zástancom tohoto hnutia. Ak sa budete chcieť zapojiť do rozhodovania a diskusie o dôsledkoch verejných rozhodnutí s ďalšími desiatkami ľudí, navštívte stránky hnutia na Facebooku:

NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?