Priama demokracia bez politikov je evolučná nutnosť

Autor: Daniel Marko | 8.8.2011 o 12:41 | (upravené 8.8.2011 o 13:19) Karma článku: 5,39 | Prečítané:  782x

Som presvedčený, že spoločenská rola "politik" je vo svojej podstate tak prehnitá korupciou, že je nemožné ju reformovať. Nie je prípustné aby niekto špekuloval a vymýšľal dohody v mene občanov v dobe, keď máme všetky nástroje k tomu, aby sme sa vyjadrili k svojim potrebám a názorom sami za seba.

"Priama demokracia" je úplne reálny koncept zakotvený priamo v preambule ústavy SR, podporovaný množstvom štúdií a fungujúci v mnohých krajinách po svete. Nechápem, čo sa mnohým zdá na tom zložité - jednoducho sa občanov spýtame priamo - "ČO SI SKUTOČNE ŽELÁTE?" - namiesto špekulatívnych a skorumpovaných dohôd politkov. To, že SÚ na to ľudia aj u nás zrelí, svedčia aj výsledky hlasovania a účasť v skupine hnutia Priama občianska demokracia na Facebooku. Hnutie priamej demokracie vzniká nezávisle od toho, či si to niekto praje alebo nie  - v celej Európe zospodu - od Šanielska až po Island. U nás sa hnutie priamej občianskej demokracie - "hnutie POD" - sformovalo aj v spomínanej Facebook skupine, ktorú nájdete tu: http://www.facebook.com/groups/hnutie/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?