Štát je mŕtvy - nech žije štát!

Autor: Daniel Marko | 30.8.2011 o 20:30 | (upravené 31.8.2011 o 9:46) Karma článku: 7,53 | Prečítané:  486x

Po sklamaní voličov z verejnej lúpeže tisícročia maskovanej ako "kríza" a zároveň s novou úrovňou širokého poznania pravdy o hazarde štátnych dlhov a tlačením nekrytých peňazí predikujem, že budúce voľby určite nevyhrá dnes typická pravicová vláda - teda taká, ktorá by podporovala liberálne prostredie pre bankové a finančné kruhy, ako ich poznáme dnes. Bankári a finančníci buď zásadne zmenia svoje prístupy k vláde nad štátnou mocou a občianskymi záujmami, alebo už NIKDY občania nezvolia nič, čo bude zaváňať podporou finančníkov!

Neoliberalizmus - dnes už hanlivý názov dnešného globálneho ekonomicko-politického Systému reprezentuje extrémne zdeformovanú pôvodnú myšlienku klasického ekonóma Adama Smitha. Klasická liberálna ekonómia tvrdila, že tajomná "neviditeľná ruka trhu" je dokonalým samoregulačným mechanizmom. Stačí, ak „štát nebude do ničoho zasahovať, nič regulovať“! „Stačí ak necháme my ľudia všetku zodpovednosť za riadenie štátu a ekonomiky na tých šikovných a skvelých vodcoch korporácií, na politikoch a finančníkoch!“

Dnes vám však musím s poľutovaním oznámiť, že náš vlastný občiansky štát je mŕtvy!!!

Štát, ktorý mal zdravo fungovať pre občanov, nanešťastie príliš dlho živil vo svojich útrobách parazitujúceho votrelca finančného Systému a pretvoril ho na zdeformovaného, vysušeného mutanta, ktorý nie je schopný podporovať základné životné funkcie organizmu – nevie už slúžiť občanovi!

Je nutné aby sa zrodila nová, obrodená politická scéna, bez štátu nakazeného súkromnými záujmami a finančnými skupinami. Otázkou zostáva, či je vôbec v moci dnešných politikov vzoprieť sa princípom všemocného finančného kapitálu, ktorý vládne vydávaniu nekrytého EURA. Veríte, že sú politici vôbec schopní si predstaviť, že by slúžili zrazu iným „pánom“ a záujmom? Že od zajtra už ich nebudú zaujímať investičné stimuly, eurofondy, finančné skupiny a banky Európy, ktoré im veľkodušne požičiavajú peniaze na "ICH štátny rozpočet", z ktorého plynie životodarná miazga do ich politických štruktúr??

Potrebujeme nové, živé hnutia zospodu - z radov občianskych aktivistov na sociálnych sieťach a rozhorčených ľudí z ulíc, ktorí budú zastupovať priamu vôľu a záujmy občanov - teda sami seba. Strana alebo hnutie, ktoré nebude schopné dokázať svoj verejný záväzok o primárnej a bezvýhradnej úlohe neustále konať priamu vôľu svojich voličov, by nemala ani len dúfať v úspech vo voľbách. Nie konať "podľa nejakej super stratégie" alebo "skvelej ekonomickej teórie", ale konať podľa aktuálnej a čo najpriamejšej vôle a záujmov voličov! Občan len musí vyžadovať vysvetlenie a komentáre odborníkov do dôsledkov pre život jednotlivca – „Čo mi daný návrh prinesie? - Koľko to bude stáť?“ Alebo nie sme dosť zrelí a nemáme dostatočný prístup k informáciám na to, aby sme vedeli sami za seba rozhodnúť, či na vaše návrhy a myšlienky povieme „ÁNO alebo NIE?!

„Politici, naši zástupcovia – spravte nám „manažérske zhrnutie“ k vašim fantastickým opatreniam a návrhom rozpočtov, spravte nám prezentáciu na 4 slajdy! – MY sme vaši akcionári a NÁM patrí tento štát!“

NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?