Euro nie je slovenská mena a nikdy nebude

Autor: Daniel Marko | 27.9.2011 o 21:01 | (upravené 7.10.2011 o 15:23) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  839x

Nie je pravda, že takzvaný "návrat" k vlastnej mene bude len "strata". Závisí na tom pre koho a či máme čo stratiť. Je dosť možné, že to odoberie časť ziskov bankárov, finančníkov a horných 10.000, ktorí majú v eurách milióny. Ale ak by sme sa my, závislí občania, rozhodli odísť od eura a získali späť naše základné právo suverénnej krajiny na vlastnú národnú menu - slovenskú korunu, nemusel by si náš štát požičiavať peniaze od súkromných bánk v zahraničí, ako je tomu dnes. Mali by sme späť vlastnú slovenskú korunu, tlačenú a krytú našou prácou, zdrojmi a schopnosťami. Financovali by sme rozvoj našich pracovných miest, infraštruktúru, sociálne byty, poľnohospodárstvo, turistiku - rozvoj celej spoločnosti - z vlastných zdrojov.

Stále veľmi málo ľudí si uvedomuje fakt, že naša vláda nemá žiadne právo na "bezplatné" prísuny eura ako meny. EURO nie je "naša" mena - naša by bola, keby sme ju mohli vydávať sami pre vlastné potreby, požiadať si o ňu bezplatne, alebo by sme mali právo riadiť aspoň "komu" a na aký účel budú použité nové emisie peňazí, riadené z Bruselu a tlačené z Frankfurtu - z Európskej centrálnej banky. Nehovoriac o tom, že ECB porušuje základné pravidlá a rozdáva "naše" euro cez ruky krachujúcich vlád rovno do krku zločineckým súkromným bankám.

Mikloš tento rok požičiava na schodok štátneho rozpočtu asi 3,8 mld. EUR. Aby tomu ľudia nerozumeli, hovorí sa tomu, že "SR vydá vládne dlhopisy, ktoré sa predajú na trhu". Pre občana SR je to obyčajná sprostá pôžička s nevýhodným úrokom, na ktorú bude musieť platiť dane. Vláda si však nepožičiava si však na náš účet z Európskej centrálnej banky, ako by sa zdalo logické - ale požičiava si z trhu - od súkromných bánk, ktoré si zato vypýtajú úrok. Naviac, súkromné banky nie sú povinné poskytnúť platné a nefalšované peniaze vydané v danom množstve Európskou centrálnou bankou. Banky používajú takzvaný "rezervný systém", ktorý účtovne multiplikuje peniaze. Môžu požičať tie isté, "pravé" peniaze z ECB, pokojne aj takmer 10 krát a svojim veriteľom na účet posielajú de facto iba ničím nekryté čísla.

Keby sme sa vrátili k vlastnej mene - slovenskej korune - eurá by boli pre nás, obyčajných ľudí zas len zahraničné "valuty", ako pred 3 rokmi. Zharaničné výrobky v podstate potrebuje spotreba občanov len na nákup a dovoz toho, čo doma nemá za koruny - "lepší" nemecký syr, "lepšie" české pivo, "úžasnú" maďarskú salámu - al aj "fantastciké" rakúske drevo a "spoľahlivé" české autá.

Medzinárodnú výmenu samozrejme potrebuje priemysel, ktorý pre svoju produkciu potrebuje zahraničné zdroje a materiály, ktoré doma NEMÁME - ropu, železnú rudu, plyn, suroviny, alebo ich niekto v zahraničí vyrába a predáva LACNEJŠIE. Ak však takýto výrobca exportuje tiež do zahraničia, mal by valuty získavať za predaj svojej výroby, naviac ešte so ziskom. Naviac, vlastná mena umožní lacnejšie predávať mietne zdroje a miestne suroviny, ako zo zahraničia, takže sekundárne to podporí domácich subdodávateľov.

A zabudol som - valuty potrebuje finančný sektor - bankári a politici (ktorí patria správne do fin. sektora ako ich nástroj), lebo sa lepšie exportujú do daňových rajov.

Na čo teda potrebujeme miliardy euro do rozpočtu, keď všetko, čo skutočne potrebujeme pre život ľudí máme aj doma??

EURO nie je na to, aby sme MOHLI kupovať v zahraničí - EURO je preto, aby sme MUSELI kupovať v zahraničí"!

Na DIAĽNICE MÁME VŠETKO ČO POTREBUJEME DOMA!! - Slovenské pozemky, slovenských robotníkov, slovenské stavebné materiály, slovenský asfalt, slovenskú oceľ.... NAČO na to všetko si musíme požičiavať miliardy falošných EURópskych peňazí, naviac od súkromných bankárov???

V hnutí, ktoré vzniká ako priama občianska demokracia na sociálnej sieti až 95% respondentov CHCE NÁVRAT KU KORUNE!!! Viac nájdete na http://www.facebook.com/groups/hnutie/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?