Môže priama demokracia zabíjať?

Autor: Daniel Marko | 4.10.2011 o 10:30 | (upravené 7.10.2011 o 15:23) Karma článku: 5,85 | Prečítané:  617x

Často počúvam - „zmanipulované davy by mohli odhlasovať niečo katastrofické - napríklad elimináciu niektorého etnika". Avšak pýtam sa - kde máme záruku, že práve politici neschvália „niečo katastrofické" alebo „neľudské"? - Napríklad odovzdanie našej krajiny súkromným finančníkom? Alebo deportácie? Prečo veriť viac 150-im skur-ompovaným, kúpeným politikom, že vás nepodrazia skôr, ako niekoľko tisíc normálnych ľudí - presne takých akých máte okolo seba? Kto posielal ľudí do vojen, do koncentračných táborov, kto nariaďoval genocídu? Boli to práve politici a moc peňazí bankárov, ktorí ich majú totálne v moci.

Dlho nad tým rozmýšlam, že ako sa pretvoriť z "obetí" Systému späť na "aktérov" spoločenského života. Ako znovu budovať sebavedomie v občanovi, že "I CAN" - vybudovať znovu slovenskú "Verejnosť".

Najschodnejšia cesta sa mi javí budovať nástroje skutočnej - teda PRIAMEJ demokracie. Bez sprostredkovateľov a korumpujúcich medzičlánkov v podobe "poslancov", miestnych "zastupiteľstiev" a iných vyvolených "odborníkov" - a dokonca aj bez vyvolených orgánov a "výborov", ktoré akože sú "volené" ľuďmi priamo. Iba PRIAME:

Občan >> Rozhodnutie

- pre všetkých, vždy, trvalo, o všetkom.

Žiadne "špeciálne prípady", "príliš odborné" témy - odborníci majú povinnosť vysvetliť svoje návrhy do zrozumiteľných dôsledkov pre občana! Ak to nevedia vysvetliť, nemajú ŽIADNE legitímne právo konať proti vôli občanov - aj keby sme si odhlasovali odchod na Mars! - Alebo nie?


Potrebujeme online hlasovanie o všetkom a pre všetkých - o rozpočtoch, o obstarávaniach, o správcoch, odvolávať, schvaľovať - normálni ľudia. Potrebujeme trvalý a časovo neobmedzený, otvorený hlasovací portál pre kohokoľvek, kto má občianstvo - priame hlasovanie ľudí z obcí aj štátu. Nezničiteľný, nemanipulovateľný, v najvyššej možnej triede bezpečnosti. Keď to ide „bezpečne" a overiteľne s bankovými prevodmi, musí to ísť aj s otázkou „áno, nie"!

Kto je viac pod korupčným tlakom - 150 politikov, alebo VY sám a normálni ľudia okolo vás?? Slovenskí občania, ktorí sa CHCÚ zapojiť do spoločenského života - teda slovenská verejnosť - to nie sú hordy „pomiatnutých fašistov", „lenivých sebcov" a „nezodpovedných anarchistov" - sú to ľudia presne AKO VY, vaši priatelia, vaši susedia, vaši kolegovia. Nenechajme sa manipulovať k občianskej xenofóbii - že hneď vedľa v dome budú hlasovať na Internete proti vám „bubáci", „vrahovia" a „mimozemšťania"!
Ak aj majú vzniknúť trvalejšie „princípy" základných ľudských práv, pravidiel hlasovania - ako nárazník proti vrtkavej „verejnej mienke" - aj tu treba začať základným dokumentom - s novou občianskou ústavou, kde dostane priestor na vyjadrenia každý a bez rozdielu, kto sa chce zúčastniť na spoločenskom rozhodovaní. A legitímne budú všetky otázky - aj tie, ktoré sa nepáčia dnešným mocipánom:

  • Akú menu chceme?
  • Môžu banky vytvárať nekryté peniaze?
  • Aké úroky sú legitímne? Sú vôbec etické?
  • Kto riadi Národnú banku Slovenska a čo má robiť?
  • Chceme sa nechať riadiť Európskou úniou?
  • Kto má vlastniť prírodné zdroje Slovenska?
  • Chceme mať bezplatné zdravotníctvo a školstvo vo svojich rukách?
  • Chceme nepodmienené zabezpečenie základných životných potrieb - základný príjem?
  • Chceme verejno prospešné podniky?
  • Chceme privatizovať a predávať národné zdroje?


Na všetky tieto otázky má KAŽDÝ občan legitímne právo odpovedať sám, PRIAMO ZA SEBA!!!

NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?