10 rómskych detí alebo 10 miliónov do vačku?

Autor: Daniel Marko | 15.1.2012 o 9:31 | (upravené 15.1.2012 o 10:54) Karma článku: 10,92 | Prečítané:  1092x

Kto sa vám podvedome viac páči? Čo viac pohne vašimi citmi - zabezpečiť 10 rómskym deťom jedlo, zdravie a bývanie alebo to, ak si váš poslanec vezme do vačku 10 miliónov korún províziu zo štátnych peňazí? Fašizmus a rasizmus sa vysemeňuje pravidelne, keď sa hľadá vinník zásadných spoločenských problémov a hospodárskej krízy. Najlepšie sa ukazuje prstom na blízkych - na niekoho zo susedstva, kto sa ľahko odlišuje na prvý pohľad - najlepšie farbou pleti alebo kultúrou. Zato skutoční zločinci v kravatách - ktorí nás okrádajú o miliardy - zostávajú vo svojich kanceláriách na najvyšších poschodiach a píše sa o nich ako o celebritách v časopisoch.

Neuveriteľné, koľko nenávisti a ľudskej agresivity sa vynorilo naposledy v internetovej diskusii https://www.facebook.com/groups/obycajniludia na Facebooku, keď autor príspevku navrhol poskytnutie nepodmieneného základného príjmu, ako riešenie zabezpečenia základných životných potrieb. Nie len pre rómov - ale všetkým občanom SR, namiesto dávok a dôchodkov. Rovnocenne všetkým - bez povinnosti akokoľvek pracovať alebo vykonávať nejakú službu - ako naplnenie základného ľudského práva na základný život bez otrockej nutnosti "mať zamestnanie".

Skúsme sa teraz pozrieť na to, čo sa udialo v tejto diskusii z nadhľadu - o jednu úroveň vyššie - ako by to komentoval sociológ a psychológ? Z humánneho návrhu "ako vyriešiť základné životné potreby všetkým ľuďom bez rozdielu" sa dabata okamžite zvrhla na vyše 230 komentárov 2-3 ľudí, plných NENÁVISTI a ODPORU voči rómskemu etniku. Kde sa v tých zopár ľuďoch berie toľko energie bytostne "nenávidieť" - bojovať s hlbokým oduševnením, podporovať fyzické utrpenie a napádanie iného človeka? - len preto, že má tmavšiu pleť? Alebo preto, že žije v inej kultúre a hodnotách?? Prečo sa neprejaví toľko energie a toľko príspevkov v boji proti finančníkom a proti ich skorumpovaným politikom, ktorí nás okradnú ročne o MILIARDY EUR?? Lebo sú  to "bieli bankstri"?? - lebo sú čistučkí a uhľadení a píšu o nich ako o celebritách?? Alebo preto, že toto nie je v skutočnosti boj o sociálnu "spravodlivosť", ale ventilovanie svojich zažitých OSOBNÝCH tráum a pocitov z "nečistoty", zlyhania, nedokonalosti, xenofóbie a strachu z "inakosti", ktorý s nejakými konštruktívnymi racionálnymi argumentami na zlepšenie života ľudí ako národa nemá nič spoločné?? Kde to skončí - vrátime sa v Európe k myšlienkam Hitlera?? Budú sa preferovať vo verejných funkciách iba blonďáci s modrými očami? Kto bude mať veľký nos, nebude prijímaný do práce? Ak budete vyznávať islám, budete terorista? Ak budete mať tmavšiu pokožku, budete zaradený automaticky na fyzické práce? Kto bude rozprávať iným, ako slovenským nárečím, toho deti sa budú báť chodiť po ulici? Kto bude žiť prírodným životom, mať neupravené vlasy a obliekať sa do farebných vecí a bude kašlať na hygienu bude NEPRIATEĽ?? Kto odmietne našu nezmyselnú a devastujúcu západnú kultúru, ktorá  recykluje milióny "uhladených zamestnancov" v kruhu otrockého zarábania peňazí a spotrebného konzumu nezmyslov - BUDE označený za "príživníka"? Jednoducho - čo ak nájdete AJ VY v sebe tú životnú silu a počúvnete svoje srdce, odovzdáte sa citom a vášňam, vrátite sa k prírode a svojej pravej podstate a rozhodnete sa vy sám NEŽIŤ pre PENIAZE a podľa PRAVIDIEL chorého Systému - ale ŽIŤ SVOJ ŽIVOT NAPLNO!? Budete nebezpečný cigán???

https://www.facebook.com/priama.demokracia

Autor je nezávislý kandidát vo voľbách do NR SR.

Kandidujem ako nezávislý na kandidátke OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný spostojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to, či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?