Koniec Eurozóny bude bolieť hlavne bankárov, nie ľudí

Autor: Daniel Marko | 16.5.2012 o 9:38 | (upravené 13.6.2012 o 23:54) Karma článku: 8,61 | Prečítané:  746x

Naposledy som na námestí rečnil o tom, že náš štát tu nie je pre biznis. Dokonca, že si musíme ustrážiť právo „nebyť ziskový". Úloha Slovenskej republiky, ako inštitúcie, totiž nie je byť zisková, ale užitočná - pre ľudí. A to je zásadný rozdiel. Aby verejné inštitúcie boli užitočné, musia slúžiť záujmom všetkých občanov. Ak sa však štátny aparát rozhoduje iba podľa kritérií peňazí a ziskovosti, potom rovnako slúži iba mafii finančníkov a bankárov, ktorí riadia dnešnú politiku. V priamej demokracii si však myslíme, že ak sa štát bude riadiť podľa toho, čo priamo my občania považujeme za užitočné, potom bude celá spoločnosťpravdivo slúžiť nám občanom, ako svojim pravým a jediným majiteľom.

(Prepis prejavu na Global Evolution day, nám. SNP v Bratislave, 12.5.2012)

 

Väčšina z nás sa asi zhodne na tom, že ľudia potrebujú v prvom rade zabezpečiť to, bez čoho nemôžeme prežiť. Zabezpečiť ľuďom základné prežitie - a to bezplatne.  Lebo inak ide o otroctvo - teda vydieranie strachom o život.

Veľa ľudí sa však aj tak spýta „prečo rozdávať koláče bez práce". Je to však skutočne zadarmo?? Poviem vám jedno verejné tajomstvo: nášmu ministrovi financií platíme na daniach niekoľko násobne viac, ako by štát potrebovali na to, aby všetci občania dostali bezplatne jedlo, vodu, bývanie, teplo, elektrinu a zdravotnú starostlivosť a dokonca aj základný Internet a mobilnú komunikáciu! A to sú len zdroje z daní - my občania máme navyše nárok na zdroje tejto krajiny - na pôdu, lesy, nerastné suroviny. A donedávna sme mali aj naše štátne podniky, ktoré vznikli pôvodne na to, aby nám efektívnejšie zabezpečili to, čo potrebujeme všetci hromadne: energiu, komunikáciu, pitnú vodu, teplo, dopravu a zdravotníctvo. Patrilo nám to voľakedy. Nám ľuďom - a malo to slúžiť nám ľuďom.

Avšak dnes nám politici vravia, že keď nezoženú EURá za predaj našich majetkov, z našich daní, alebo si EURá nepožičajú, nemôžu nám občanom dať ani našu vlastnú, slovenskú pitnú vodu! Naše slovenské polia bez EURO-dotácií  vraj nemôžu produkovať jedlo pre našich ľudí!

Bez EURa nemôžeme na slovenskej pôde postaviť ani naše slovenské diaľnice, ktoré sú rovnako stavané slovenskou prácou a zo slovenských stavebných materiálov! Bez EURa nemáte ako občan právo na ani na slovenskú elektrinu vyrobenú v slovenských elektrárňach. Alebo to všetko už nie je Slovenské? A čo keď, je to sprivatizované za EURá? - Ja vravím, že čo je na našom území, to je navždy Slovenské a oni to majú iba v prenájme dovtedy, pokiaľ to slúži prospechu nás všetkých občanov Slovenska! Ak nie, nech idú domov a zoberú si tie EURá od tých politkov a ich fin. skupín, ktorí nás o ne obrali!

Všetci občania a vlády nielen Slovenska, ale aj ostatných štátov Európy sú systematicky zmanipulovaní k trvalému zháňaniu EURA ako jedinej najdôležitejšej činnosti!! Zámerne to volám „zháňanie EURa", pretože v drvivej väčšine nejde o prácu a výrobu, ktorá by vytvárala užitočné hodnoty pre občanov Európy.

EURO, ako projekt super-meny, tu nie je na to, aby slúžilo občanom a rozvíjalo ich krajiny. EURO je tu na to, aby Európu a jej krajiny ovládalo a žmýkalo zdroje pre tých, ktorí EURO ovládajú a majú ho plné trezory. EURO je tu na to, aby držalo pod kontrolou pôvodne suverénne a sebestačné krajiny. A to po všetkých stránkach - finančne, hospodársky, politicky, mocensky aj kultúrne. Nespravodlivé EURO-dotácie nám rozbili sebestačné poľnohospodárstvo, za EURO sú sprivatizované naše podniky, za EURO kupujeme nemeckú produkciu v hypermarketoch, EURO potrebujeme na slovenské dôchodky, EURO potrebujeme na platenie slovenských lekárov.

Odkiaľ sa však to EURO berie?? Kto ho  skutočne ovláda? Politici na nás občanov hrajú iba EURO divadlo.

Máme si myslieť, že ich múdri predchodcovia si niekde pri zrode EURO zóny dohodli v nezávislom centre Európy nejaký veľký trezor, nazvali ho „Európska centrálna banka" a tam sú plné kamióny EURO peňazí. A odvtedy ich spravodlivo prideľujú jednotlivým krajinám podľa potreby, alebo podľa nejakého „spravodlivého" kľúča. Jednoducho, tvoria ilúziu, že EURO majú pod kontrolou nejakí „naši" spravodliví bankoví euro-úradníci, že je to niečo ako „verejný prameň", z ktorého si každý štát načrie podľa potreby. To je však fatálny omyl. EURO nám občanom a krajinám takmer vôbec nepatrí. Nepatrí ani Európskej centrálnej banke.  Európska centrálna banka má priam zákaz vydávať peniaze priamo štátom, nakoľko by ohrozila takzvanú „stabilitu meny na finančných trhoch".

Komu teda patrí  EURO? Spýtal sa z vás už niekto, KTO sú tieto takzvané „finančné trhy"??

Snažia sa navodiť ilúziu, že sú to nejakí obyčajní ľudia ako my, ktorí si investujú na dôchodok po pár eur mesačne. Predstavte si však, aké mocné sily sa musia skrývať za týmito „finančnými trhmi", že dokonca každý minister financií si MUSÍ požičať najprv na trhu a nie od Európskej centrálnej banky? Áno, znie to možno poburujúco a konšpiračne - ale dokonca aj naša bývalá premiérka verejne priznala, že 97% peňazí v Európe nemáme vôbec pod kontrolou.

Drvivú väčšinu EURa aj dolára totiž vlastní iba zopár desiatok veľkých bankových rodín a finančníkov s neobmedzenou mocou, ktorých pôsobenie sa iba zámerne skrýva za „finančné trhy".

Toto je najdôležitejší fakt globalizácie.  Svet aj Európu ovláda niekoľko desiatok finančných kartelov, prostredníctvom sprivatizovanéhop EURA a dolára, ktoré neslúžia suverénnym krajinám, ale súkromným záujmom , ktoré si háji svetová elita prostredníctvom nedotknuteľných „finančných trhov". U nás máme len zopár finančných skupín, ktoré nesiahajú tým európskym a svetovým banksterom ani po päty - a pritom s ich požehnaním  ovládajú celé Slovensko, vlastnia banky, zdravotníctvo, podniky, politické strany, Tatry a rozdeľujú si celý náš štátny rozpočet ako svoju súkromnú firmu!

Prostredníctvom štátnych dlhopisov, ktoré každý rok vydávajú po miliardách ich skrotení ministri financií, narobili taký dlh, že v roku 2011 každý z nás v republike - vrátane detí a novorodencov, dlžil ako občan súkromným svetovým bankárom vyše 5000 EUR, ktoré bude splácať celý život zo svojich daní!

Komu a za čo vlastne všetci dlžíme, našu celoživotnú prácu a všetky zdroje našej krajiny? Nedlžíme ECB, ani štátom -  ale súkromným majiteľom bánk! Deutche bank, Société Générale, Reffeissen, Erste bank, ING, Royal Bank of Scotland, Citygroup, Credit Swiss... kto sa za týmito skupinami skrýva? Čím je skutočne krytá hodnota EURa, bez ktorého nemôžeme ani dýchať vzduch?? V skutočnosti ničím! Sú to len čísla v bankových počítačoch a potlačené papieriky, ktoré si dohodlo zopár starých dedov, európskych a svetových monarchov a oligarchov.

Celá EURO mena a podobne aj dolár sa tvoria z ničoho. Všetci dlžíme finančnej svetovej mafii za veľké NIČ!

Naše úbohé vlády nás budú strašiť hororovými scenármi, čo všetko sa stane, ak nás nebudú škrtiť, oberať a nebudeme mať na splátky tejto mafii. Avšak pozrite sa na Island alebo na Grécko - jednoducho povedali, „nemáme a nedáme". A zrazu tri štvrtiny ich dlhu sú nenávratne preč! A kto utrpel? Iba lichva finančnej oligarchie.  Chceli však za trest z týchto buričov vyžmýkať všetko, čo sa dá. Bankármi živená pro-európska pravica bola ochotná obetovať krajinu a pokračovať v zavádzaní takmer fašistického režimu. Avšak napriek neobmedzeným zdrojom na mediálnu podporu sa im nepodarilo presvedčiť ľudí o nutnosti rozpredávať celé Grécko na splatenie štátneho dlhu - a nezostavili vládu.

Teraz to vyzerá tak, že Grécko ovládne euro-skeptická koalícia, ktorá konečne odmietne všetky ďalšie škrty a výpredaj národného majetku Grékov za EURá.

Na Islande zas špeciálny tribunál súdi bývalého premiéra za to, že doviedol krajinu ku krachu zlou finančnou politikou. Nato však Islanďania museli zrušiť politikom trestnoprávnu imunitu. K takzvaným „problémovým" dlžníkom sa nenávratne pridávajú Írsko, kde milión ľudí odmietlo zaplatiť 100 EURO-vú  jednorazovú daň na splátku štátneho dlhu, takisto Španieli regulujú banky a čoskoro pribudnú aj Taliani. Veď by boli hlúpi, ak by naďalej žmýkali svoje krajiny a splácali ďalej svojim bohatstvom za „požičané nič", ak to nemusia Gréci.

Áno, priatelia - ak sa občania krajín Európy vzoprú tejto najväčšej lúpeži v histórii ľudstva a jednoucho prestanú splácať tejto mafii výpalné za svoju existenciu tak,  ako Gréci, Islanďania alebo krajiny Latinskej Ameriky - áno - padnú ich trhy,  áno - skrachuje možno ich projekt EURA a dolára!! Ale nás to nebude bolieť zďaleka tak, ako to bude bolieť ICH, ktorí nás vďake EURu ovládajú!!

Nenechajme sa zastrašovať priatelia - ani ich politikmi ani ich finančníkmi -  to ONI - bankári a finančníci sa najviac boja, že prídu o svoju moc, ak padne EURO.  My máme svoju skutočnú krajinu, oni majú len virtuálne EURO, ktorým si nás doteraz postupne skupovali.  Je načase si uvedomiť, že si OKUPUJÚ našu krajinu iba za čísla v počítačoch a potlačené farebné papieriky! EURO a podobne aj dolár, SÚ však ľahko nahraditeľné.  Nemci majú v trezoroch doteraz kamióny nemeckých mariek. V bankách je zmena meny otázkou jedného víkendu.

A my, ak sme ešte stále  Slovensko, ako suverénna republika máme stále základné právo, vydať si taktiež svoju vlastnú menu a kontrolovať jej obeh a množstvo tak, aby Slovenská koruna slúžila nám občanom a nie finančnej mafii! Stačil by na to jeden ústavný zákon o mene Slovenskej republiky!

Ale tento krok nespravia dnešní politici, pretože ich sponzori z finančných kruhov im to nedovolia! Preto sa vás občanov pýtam - chcete Slovensko a slovenské peniaze vrátiť späť do rúk ľudí?? - Tak vám nezostáva nič iné, len prestaňte počúvať politikov a začnite rozhodovať sami za seba. Áno - aj o ústave, aj o našej vlastnej menovej politike.

A to je práve priama demokracia, o ktorú usilujeme!

(Prepis prejavu na Global Evolution day, nám. SNP v Bratislave, 12.5.2012)

Ak sa chcete aktívne zapojiť do priamej demorkacie, pridajte sa na www.podporujem.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?