Smrť a znovuzrodenie civilizácie ľudí

Autor: Daniel Marko | 8.11.2012 o 23:36 | (upravené 8.11.2012 o 23:59) Karma článku: 4,93 | Prečítané:  502x

Myslím, že taktiež svet ľudí ako organizmus čelí dramatickému prírodnému fenoménu - cyklickej smrti a znovuzrodeniu. Podľa evolučných biológov tento nekompromisný evolučný princíp nastoľuje vládu vtedy, keď rakovinou a parazitmi prežraté telo jedinca už nie je možné efektívne ďalej opravovať samoliečením.

V prírode smrť nie je iba zlo a bolesť. Je to naprogramovaný a potrebný zánik starého, kedy všetky funkcie, ktoré slúžili pôvodne úžitku celého organizmu, už neslúžia jeho prospechu, ale živia nepotrebných a neoddeliteľných príživníkov a nezastaviteľné bujnenie nefunkčného tkaniva. Vtedy príroda nastoľuje v každom živočíšnom druhu smrť organizmu. Avšak už vtedy musí byť pripravený zárodok na jeho nové vybudovanie - na základe nepoškodených genetických plánov - dokonca aktom lásky spojených z dvoch rôznych organizmov, aby predišla kopírovaniu poškodených častí genómu.
Dnes sú v našej spoločnosti parazity oligarchie a rakovinové bujnenie peňažného systému zakorenené tak hlboko v politicko mocenskom Systéme, že ho už nebude možné nijak efektívne "opraviť". Organizmu ľudskej spoločnosti nezostáva nič iné, ako vyčkať na svoj zánik a úplný rozklad a byť pripravený na znovuzrodenie - s čistými a pôvodnými princípmi života ľudí a ich spolunažívania so všetkým živým.
Avšak nezúfajte - každý z nás, ľudí, sa môže stať novou, čistou bunkou tohoto organizmu, ak sa navráti ku podstate svojej existencie - k princípom jednoty a neoddeliteľnosti od života ostatných ľudí - k pochopeniu jednoty s prírodou a celou Zemou - teda k princípom lásky a jednoty.
A preto úprimne a bez pátosu chcem šíriť tento symbol, ako princíp znovuzrodenia nového ľudstva - ♥
Kto žije srdcom, ten rozumie...;)

Venované novému človeku, ktorý sa zrodil dnes ráno... gratulujem Ľubo a Veronika;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?